صفحه ,تصویر ,نمایش‌ها ,نمایش‌های ,نمایش ,ایجاد ,صفحه نمایش‌ها ,صفحه نمایش‌های ,صفحه نمایش ,کریستال مایع ,قرار داردصفحه نمایش های LCD :

صفحه نمایش‌های  LCDاز کنارهم چدین سلول‌های کریستال مایع به وجود می‌آیند و با نام کریستال مایع شناخته شده است. این صفحه نمایش‌ها دارای قطر کم در حدود 4 سانتی‌متر و بدون لامپ تصویر هستند . برای مشاهده‌ی تصویر خوب باید از زاویه‌ی مستقیم به این صفحه نمایش‌ها نگاه کرد.

یک صفحه رایج الکترودی سطح LCD را به طور کامل می‌پوشاند. در بالای آن یک لایه از کریستال مایع است بعد از آن شیشه دیگری همراه با الکترودی به شکل مستطیل در کف آن و در بالا، لایه پلاریزه دیگری با زاویه راست نسبت به اولین لایه پلاریزه قرار دارد. LCD های ساده و ارزان معمولا انعکاسی هستند، به این معنا که برای نمایش هرچیزی آن‌ها باید نور را از منبع خارجی منعکس کنند.بیشتر نمایشگرهای کامپیوتری توسط لامپ‌های فلورسنت داخلی آن‌ها که در بالا کنار و یا پشت آن قرار دارد روشن می‌شوند. به دلیل عدم استفاده از لامپ تصویر و مکانیزم تفنگ الکترونی و ولتاژ بالا (High Voltage) این صفحه نمایش‌ها هیچ گونه امواج الکترو مغناطیسی با طول موج کوتاه که برای سلامتی بسیار مضر و خطرناک است تولید نمی‌کنند. به دلیل اینکه ایجاد تصویر در این صفحه نمایش‌ها اساسا توسط عناصر نیمه هادی صورت می‌گیرد، مصرف انرژی این صفحه نمایش‌ها بسیار پایین است.

پانل‌های IPS و TN  دو فناوری از صفحه نمایش‌های LCD هستند که کاربردهای مخصوص خود را دارند. پانل‌های IPS رنگ‌ها را دقیق‌تر و زنده‌تر از TN  به تصویر می‌کشد و در عوض سرعت پاسخ TN ها بیشتر و با سرعت بالا انجام می‌شود.معمولا گیمرهای حرفه‌ای بیشتر از پانل‌های TN  استفاده می‌کنند و افراد عادی که بیشتر کارهای روزمره انجام می‌دهند IPS را می‌پسندند.  مانیتورهای IPS از لحاظ داشتن  پورت‌های مختلف نسبت به TN ها برتری دارند. هم‌چنین پانل IPS دارای زاویه دید گسترده تری نسبت به TN  است و مانع از ایجاد سایه است . صفحه نمایش‌های  معمولی LCD از فناوری نور پس زمینه (فلورسنت) CCFL استفاده می‌کنند. که نور به صورت یک‌باره تابیده می‌شود.       صفحه نمایش‌های LCD در گوشه ها روشن‌تر است. بزرگترین اشکال صفحه نمایش‌های LCD احتمال ایجاد پیکسل سوخته یا Defective Pixel  بر روی صفحه نمایش آن‌هاست.این نوع صفحه نمایش علاوه بر تولید گرمای کمتر، آثار سوء بسیار کمی بر چشم دارند.

منبع اصلی مطلب : تعمیرگاه تلویزیون سونی مجاز 526022 SONY
برچسب ها : صفحه ,تصویر ,نمایش‌ها ,نمایش‌های ,نمایش ,ایجاد ,صفحه نمایش‌ها ,صفحه نمایش‌های ,صفحه نمایش ,کریستال مایع ,قرار دارد
اشتراک گذاری: این صفحه را به اشتراک بگذارید

سایت : تعمیرگاه مجاز سونی تلفن تهران:66708500-66716601-66727766